środa, 23 grudnia 2015

75 - 78 / 15 Moje świąteczne nowości książkowe :)


 

Wydawnictwo - Wydawnictwo Otwarte
data wydania -  21 października 2015
liczba stron - 352
moja ocena - 10/10

Uwielbiam blog i książki Agnieszki Maciąg, choć na własność jest to moja pierwsza. Jednak w planach mam już zakup kolejnych pozycji. Smak Świąt to niesamowita, piękna, magiczna książka. Pełna spokoju i ciepłych opowieści o żywieniu, o kreatywności w miłości do gotowania. To zdecydowanie mój numer 1. Znajdziecie tu dużo ciekawych przepisów na potrawy zimowe, na rozgrzewające napoje, na zimowa urodę i ubiór :) Znajdziecie tu przepis Agnieszki Maciąg na życie... Polecam

Wydawnictwo - Znak Literanova 
data wydania - 30 listopada 2014
liczba stron - 200 
moja ocena - 8/10

Pierwszy raz miałam w ręku tą książkę z biblioteki, ale jak zobaczyłam ja na przecenie w empiku nie mogłam się powstrzymać. Tym razem Ania Sarmach prezentuje pozycje kulinarne związane z przyjęciami. Na święta proponuje między innymi ekspresowy piernik i śledzie, którymi ja w tym roku uraczyłam swoich bliskich. Wyszły pyszne :) Polecam.

wydawnictwo - Filo
rok wydania - 2010
liczba stron - 192
moja ocena - 7/10

Trochę zbyt WielkoBrytańska, ale bardzo ciekawa pozycja na lekturę przed świętami Bożego Narodzenia. 
Znajdziemy tu pomysły na potrawy świąteczne, na przystrojenie domu, na pakowanie prezentów. Jak dla mnie brakuje trochę tematu ogarniania domu przed świętami, ale i tak warto zajrzeć do tej pozycji. Polecam.
 
wydawnictwo - Lidl
rok wydania - 2015
liczba stron - 300
moja ocena - 6/10

Trzecia z kolei i trzecia w mojej domowej bibliotece książka wydawnictwa Lidla. Niestety chyba najsłabsza. Na plus zapisują się ogólne porady na temat ryb, ciekawe zdjęcia uśmiechniętej Doroty Wellman, niech będzie że i Okrasy :). Na minus raczej to że książka nie jest adekwatna do moich smaków. Ale inspiracje jakąś pewnie z niej zaczerpnę. Jak ktoś miał możliwość pozyskać, jak najbardziej warto wziąć do ręki, ale jakbym miała zakupić raczej bym nie wydała na nią kasy.