poniedziałek, 11 kwietnia 2016

22/ 2016 Andrzej Maleszka - Czerwone Krzesło

Cykl: Magiczne drzewo - Tom 1
Wydawnictwo - Znak Emotikon
data wydania - 31.08.2009
liczba stron - 240
moja ocena - 7/10
wiek - ok. 10 lat
Tutaj  możesz zobaczyć fragment książki.

Na podstawie Magicznego Drzewa Andrzej Maleszka wyreżyserował oglądany na całym świecie cykl filmowy, nagrodzony Emmy Award i dziesiątkami innych nagród. 

Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło. Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, humor i magia... Autobus, który zwariował, most ze światła i wielka fala tsunami. Latający dom, olbrzymi lew i sto wyczarowanych psów! Fantastyczna opowieść o trójce dzieci, które znalazły krzesło spełniające życzenia. Te dobre i te złe...
źródło opisu: http://www.znak.com.pl/
W dwutysięcznym roku nad Doliną Warty przeszła straszliwa burza. Trwała bez przerwy przez trzy dni i trzy noce. Przerażone zwierzęta kryły się w najgłębszych norach. Małe dzieci chowały głowy pod poduszki, by nie słyszeć nieustającego huku grzmotów. W wielu domach zgasło światło, a dachy porwała wichura.

Trzeciego dnia piorun uderzył w olbrzymi stary dąb rosnący na wzgórzu. Drzewo pękło i runęło na ziemię. Zadrżały domy w całej dolinie, a burza natychmiast ustała.

Nie był to zwyczajny dąb. Było to Magiczne Drzewo.
Seria o Magicznym Drzewie jest już w mojej biblioteczce kilka lat. Moja córka pokochała te książki, jako jedne z pierwszych, które czytała samodzielnie. Ta seria jest stworzona do dziecięcego czytania. Niewielki rozmiar, krótkie mini rozdziały, piękne filmowe ilustracje. Styl i język książki, który jest prosty, nieco mało ambitny, ale adekwatny do adresatów cyklu.
Czerwone Krzesło to pierwsza z siedmiu, do tej pory wydanych części serii o magicznych przedmiotach, napisana przez polskiego autora, który łączy fantazję, współczesność i magię. W tej części poznajemy sympatyczną trójkę rodzeństwa, rodziców, niezbyt lubianą ciotkę, gangstera Maxa, kilka zwierząt i oczywiście magiczne czerwone krzesło z magicznego dębu. Czytając, przeżyjemy ciekawe przygody, będziemy świadkami przemian zachodzących w bohaterach i to co bardzo lubię czyli złożymy hołd rodzinom i sile miłości. 
Czy sięgnęłabym po tą książkę jeszcze raz? Myślę że zdecydowanie tak. Bo warto. Dla dzieci, młodszej młodzieży, jak również starszej młodzieży i dorosłych którzy lubią tego typu literaturę. Polecam.