wtorek, 3 stycznia 2017

1/2017 Jamie Oliver - The Book of You / Insignis


Jamie Oliver - Book Of You
Wydawnictwo - Insignis
Data wydania - 15.06.2016
liczba stron - 288
kategoria - poradniki 
moja ocena 7/10

Uwielbiam takie książki, uwielbiam mikroakcje, zadania na jeden dzień, na chwilę. Często też sama sobie tworzyłam takie mikrozadania do wykonania :)

The Book of You to nie jest typowy poradnik, nie zmienimy raczej z nim swojego życia, jeśli chodzi o fundamentalne kwestie. Pomoże nam za to, jeżeli będziemy tego chcieli zmienić swoje niektóre nawyki i wprowadzić nowe, ale to już, jak w przypadku wielu poradników zależy tylko od nas.
Książka zawiera 365 mikroakcji (po jednaj na każdy dzień roku). One z kolei podzielone są na cztery kategorie: 
Foof (jedzenie) - małe, proste, nieczasochłonne zmiany, czyli z kim jeść, jak, kiedy i co jeść.
Mond (umysł) - skupienie uwagi na organizacji i tym co tu i teraz.
Move (ruch) - to co możemy zrobić w naszej zabieganej codzienności, małe proste ćwiczenia, które nie zniechęcają.
Love (miłość) - relacje między ludźmi. 


Książka ma na celu pokazać nam, że są możliwe małe i nieczasochłonne, proste i przyjemne sposoby na wprowadzanie zmian w naszym życiu. Nieważne kiedy zaczniemy stosować się do pozycji z książki, ważne że będziemy w tym systematyczni i sprawi nam to radość.

Poradnik jest bardzo przyjazny dla czytelnika, niewielka książeczka, którą można zabrać ze sobą, kolorowe zdjęcia, układ graficzny, miejsca na notatki (co powoduje że książka staje się jeszcze bardziej osobista). A wszystko to, tworzy spójną, kolorową ciekawą całość zachęcającą do działania i dodającą energii. 

The Book of You to nie jest pierwszy poradnik dobrego życia, który miałam okazję poznać, ale ten zdecydowanie jest wyjątkowy.

Dla mnie rok z tą książką to zapowiedź dobrej zabawy i radości w związku wykonywaniem mikroakcji. :) Gorąco Wam polecam. :)