czwartek, 2 marca 2017

26/2017 [PRZEDPREMIEROWO] Naucz się żyć, Mats Billmark, Susan Billmark, Otwarte, 2017

Mats i Susan Billmark - Naucz się żyć
Wydawnictwo - Otwarte
Data wydania - 15.03.2017
Liczba stron - 264
kategoria - poradniki społeczne
Moja ocena - 7/10"Naucz się żyć" jest pięknie wydanym poradnikiem - opowieścią napisanym przez małżeństwo Matsa i Susan Billmark, które dopadło życiowe wypalenie. W pewnym momencie, czuli się tak źle, że zostało im już tylko postanowienie zmiany.  Udali się po pomoc do specjaliśty. Lekarze poradzili im, by pisali dzienniki. Okazało się, że ich zapiski moga stac się nie tylko ukojeniem dla nich samych, ale równiez inspiracją dla innych. Tak właśnie powstała ksiażka, którą już niebawem będziecie mieli okazję poznać :)

Poradnik opowiada o rodzicielstwie, partnerstwie, relacjach z innymi i relacjach z samym sobą.  Podzielony jest na krótkie, przejrzyste rozdziały będące wyborem najważniejszych zagadnień, dotyczących życia człowieka. Znajdziemy w nim, części poświęcone zarówno kwestii wychowania dzieci, okresu dorastania, jak i samooceny, radzenia sobie ze stresem, z uwzględnieniem tego u dzieci i nastolatków, niepewnością, niepokojem, lękiem, uczeniem się życia chwilą, zdrowia, higieny snu,  komunikacji, planowania i organizacji czasu.

Książka powstała, nie tyle, by zmienić życie na lepsze, ale przynajmniej by podjąć taką próbę. Dać nam wskazówki. Nie znajdziemy w niej, rzeczy przełomowych, czy odkrywczych, sczególnie jeśli tak jak ja, czytaliście już kilka poradników tego typu. Znajdziemy za to, wiele pieknie zredagowanych prawd, miejsce na ich zaznaczanie, a także, na końcu książki na notatki i plany jakie zamierzamy wprowadzić w swoim życiu. Jest to jedna z tych publikacji, do których można i warto co jakiś czas powrócić. Szczególnie w chwilach, gdy potrzebujemy zastanowić się i wyciszyć, poszukać wsparcia. W końcu, przeciez zasługujemy na dobre samopoczucie. To jednak, na ile skorzystamy z rad, płynących z tej lektury zalezy tylko od nas. 

Serdecznie zachęcam, do sięgnięcia po "Naucz się żyć" zarówno tych, lubiących poradniki, książki z nurtu slow life, ale też poszukujących inspiracji. Czas z tą publikacją, jest czasem miłym, spokojnym i sensownym. :) i jak obiecują autorzy: "Z pomocą zawartych w tej książce porad i technik możesz zacząć przemianę prowadzącą do celu" Jak dla mnie brzmi obiecująco :)

 Zaznaczyłam w książce wiele ważnych dla mnie fragmentów. Oto te najbardziej wyjątkowe:

"Ciesz się drobiazgami. Być może pewnego dnia obejrzysz się za siebie i zrozumiesz że to, co małe w istocie było wielkie"
"Niech świadome życie chwilą stanie się dla ciebie naturalnym stylem bycia i odmieni całe twoje życie"

M i S Billmark

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Otwarte