Przejdź do głównej zawartości

36-37 / 2017 Zaczarowana Codzienność zeszyt 1 i 2, Agnieszka Korzeniewska, Od deski do deski, 2017

Agnieszka Korzeniewska - Zaczarowana codzienność
(czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu)
Wydawnictwo - O deski do deski
Data wydania - 2017
liczba stron - tom 1 - 76
liczba stron - tom 2 - 68
Kategoria -dziennik
moja ocena - 7/10

Polecam:
-  kobietom
- lubiącym blogi
- lubiącym rozważać
- lubiącym krótkie formy
- pragnącym żyć w nurcie "slow"
- tym którzy mają swoje własne nawyki "Hygge"Pamiętacie moją piękną przesyłkę książkową, którą chwaliłam się Wam niedawno na FB?
W środku znalazłam w niej dwa zeszyty o zaczarowanej codzienności. :)

Całość tej niepozornej publikacji, składa się z 12 zeszytów. Każdy z nich, odpowiada za jeden miesiąc. Rozdziały z kolei, to pojedyncze dni z życia Agnieszki Korzeniewskiej. Pierwsze dwa zeszyty to więc odpowiednio styczeń i luty. 

Wpisy stanowią próbę zaczarowania codzienności, są radosne, refleksyjne, nostalgiczne, czasem trudne, ale nawet wtedy pełne nadziei i optymizmu. Autorka dzieli się z nami małymi dawkami swojej codzienności i rozważań na różne tematy. Czasem w maleńkiej formie, czasem nieco dłuższej. Idealnej na ranek na dzień dobry, ale również na wieczór na dobrą noc. Tematy, które porusza to między innymi: dystans do siebie, do życia, smakowanie codzienności, swojej domowości i siebie samej.

W publikacji, autorka poza pozytywnymi myślami, dzieli się z nami swoimi fotografiami, niezwykle barwnymi i wzbudzijącymi sympatię. Oddaje nam tez, troche miejsca na nasze codzienne rozważania. W pewnym momencie miałam wrażenie, że te książeczki, są jak specyficzna relacja z dobrą, szczerą przyjaciółką, która opowiada mi przy kawie przypowieści o sobie, bym się czegoś w życiu nauczyła. Daje dobre rady, właściwie wcale ich nie udzielając i daje mi pole do tego bym ja jej odpowiedziała. :)

Mam wrażenie, że to może być nowy trend i alternatywa dla poradników z nurtów minimalizmu, slow i hygge. Takie przyjacielskie opowieści o życiu :)

Jedynym istotnym minusem, jaki przychodzi mi do głowy, kiedy myślę o tej publikacji, stanowi kwestia czasu w jakim wydawane są poszczególne książki. Moim zdaniem bardzo przyjemnie by było, móc na bieżąco przezywać z autorką kolejne dni. By pierwszy dzień móc czytać pierwszego, a wpis o walentynkach czternastego. 

Tak czy inaczej gorąco Wam polecam. Bo przecież, teraz można czytać jako zbiór kolejnych dni. A za rok powrócić do tych książeczek (ja planuje tak zrobić) i wejść w tą relację z autorką raz jeszcze.:)

Za udostępnienie egzemplarzy do recenzji, serdecznie dziękuję wydawnictwu: Od deski do deski.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

I co o mnie powiesz?, Holly Bourne, Zyska i s-ka, 2019

Niebieski autobus, Barbara Kosmowska, Literatura, 2019

Szklany las, Cynthia Swanson, Kobiece, 2019

Miliarder, Sławek Michorzewski, Oficyna 4eM, 2019

Najlepsza przyjaciółka, Izabela M. Krasińska, 2019

iGen, Jean M. Twenge, Smak Słowa, 2019