środa, 12 kwietnia 2017

41/2017 Klucz Blackthorna, Kevin Sands, Wilga, 2017

Kevin Sands - Klucz Blackthorna
Wydawnictwo - Wilga
Data wydania - 15.02.2017
Liczba stron - 364
Kategoria - fantastyka, dla młodzieży
Moja ocena - 7/10 - bardzo dobra

Polecam:
- lubiącym literaturę młodzieżowa, przygodową, fantastyczną
- lubiącym w książkach magiczne intrygi
- lubiącym czytać książki w odległych czasach.Nie wiem, czy do końca potrafię być obiektywna w stosunku do tej książki. Ja po prostu uwielbiam przygodowe powieści dla młodszej młodzieży. "Klucz Blackthorna" jest zdecydowanie w moim stylu. :) To dobra, niezbyt skomplikowana, choć pełna mrocznych tajemnic, przyjemna lektura, która pozwala na chwilę, znów poczuć się dzieckiem. :)

Bohaterem tej powieści, jest dwunastoletni chłopiec, niesforny, ale inteligentny uczeń Aptekarza.  Christopher, wraz ze swym najlepszym przyjacielem Tomem, postanawiają rozwikłać zagadkę morderstwa swojego mistrza i opiekuna Benedicta Blackthorna. Obaj chłopcy, tworzą zgrany duet i pozwalają autorowi pokazać wartości przyjaźni, o jakiej marzą nie tylko dzieci. 

Debiutancka powieść, którą oddaje nam Kevin Sands, pozwala przenieść się w zupełnie inny, magiczny czas pełen zagadek, eliksirów, mrocznych sekretów, uroku siedemnastowiecznego Londynu. Na obraz tego miasta trzeba zwrócić szczególną uwagę. To właśnie te opisy, jeszcze bardziej budują całą magiczna otoczkę dla kryminalno - fantastycznej historii. Czytając tą powieść, trzeba mieć na uwadze oczywiście target, czyli w tym przypadku, to raczej czytelnicy w wieku 10+, ale myślę że starsi nastolatkowie, jak również młodsi dorośli, również będą zadowoleni z lektury "Klucza Blackthorna". Szczególnie, że książkę czyta się szybko, sprawnie i przyjemnie. A całość akcji bazuje na odpowiedzi na pytania, o to czy Christopher ocali swoje życie? Czy uda mu się rozwiązać zagadnę śmierci swojego mistrza i czy za wszystkim stoi tajemniczy i mroczny Kult Archanioła.

W "Kluczu" znajdziemy, wiele odniesień do angielskiej historii, Wesołego Monarchy - Karola II Stuarta, zdrajców Cromwella, odłamów religii i rywalizacji między nimi. Do tego, dochodzą mikstury aptekarzy, zakazane tajemne receptury, miejsca pełne magii i tajemnicy...

Jeśli macie w swoim czytelniczym otoczeniu, miłośników fantastyczno - kryminalnych historii, z czystym sercem mogę Wam polecić tą książkę. 

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji, serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wilga :)