czwartek, 18 maja 2017

59-60/2017 Brulion zabaw/ Brulion zabaw podwórkowych, Wilga, 2016/2017

Brulion zabaw dla każdego
Wydawnictwo - Wilga
Liczba stron - 112
kategoria - interaktywne, dla dzieci
Moja ocena - 8/10


Palec pod budkę
bo za minutkę
zamykam budkę!
Brulion zabaw podwórkowych dla każdego
Wydawnictwo - Wilga
Liczba stron - 112
Kategoria - interaktywne, dla dzieci
Moja ocena - 9/10
Polecam w szczególności:
- małym,
- dyżum,
- lubiącym zabawy rodzinne,
- lubiącym zabawy na świeżym powietrzu.


Czy jest jakiś lepszy sposób na popołudnie, niż spędzenie go razem na zabawach rodzinnych? Zdecydowanie nie. „Brulion zabaw dla każdego”, jak również „Brulion zabaw podwórkowych dla każdego”, stanowi idealną alternatywę dla komputerów, tabletów i telewizji, jak również cudowną okazję dla wspomnień z czasów dzieciństwa i opowieści o nich. :) Na kartach zeszytów znajdziemy wiele zapamiętanych z młodości zabaw. 

„Brulion zabaw” zawiera szablony do takich gier jak: statki, państwa miasta, kółko i krzyżyk, kropki, wisielec, szewc, czy boisko. Książka stanowi wspaniały zestaw inspiracji do grania w domu, na pikniku w ogrodzie, czy na wycieczkach. My z naszą nastolatką cudownie bawiliśmy się z tą książką na plaży :)  Okazało się zresztą, że wbrew pozorom, te gry nadal funkcjonują w szkolnym życiu :) .

„Brulion zabaw podwórkowych” przypomina nam, z kolei zasady gier na świeżym powietrzu, w tym: podchody, klasy, guma, czołgi, sekrety, palec pod budkę, komórki do wynajęcia, berek ganiany, gąski do domu, łapki, raz dwa trzy baba jaga patrzy, chowany, sąsiadów, chłopka (u nas klasy), piekło niebo, chowanego – zaklepanego, zaczarowanego berka, chodzi lisek koło drogi, i zdecydowanie moja ukochana, bez której dzień uznawany był na naszym osiedlowym podwórku za stracony – wywołuję wojnę przeciwko piwko (lub po naszemu – piwko naprzeciwko). Do tego genialne wyliczanki i zawołania. Ponadto, książka zawiera zestaw kolorowych flag, do gry w kapsle, oraz instrukcje do wykonania koperty, samolotu, wachlarza, łódki i kubka.

Książki polecam przede wszystkim przedszkolakom i uczniom młodszych klas podstawówki, choć jak pisałam nasza nastolatka też miała frajdę z ich korzystania, a i ja współtowarzysząc jej w zabawie :)

Dodatkowymi zaletami publikacji jest wykorzystanie ekologicznego papieru, który i tak w założeniu ma posłużyć do mazania, kreślenia, wyrywania i schowania w kieszeń lub do plecaka i wyniesienia na podwórko :). Do „Brulionu zabaw podwórkowych” dołączona jest również, guma do skakania, co od razu zachęca do wyjścia na podwórko i wypróbowania zabaw. 

Zdecydowanie jestem za ideą mającą odkurzyć pamięć o grach podwórkowych, zespołowych i tych, do których wystarczy kawałek kartki papieru i kredka… Na koniec należy wspomnieć o cenie. Sugerowana cena detaliczna to 14.99. Wydatek niewielki, a zabawy za to dużo i na dłuższy czas. Gorąco polecam. 

*Pod koniec czerwca Wilga planuje wydać trzecią część serii, pod tytułem „Brulion zabaw w podróży”. Idealnie na wakacje.  :)
Za udostępnienie egzemplarza i dzięki temu ofiarowanie mi wspaniałego czasu, na wspomnienia i cudowną zabawę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wilga.