wtorek, 11 lipca 2017

84/2017 Historia Mademoiselle Oiseau, Andrea de La Barre de Nanteuil, Lovisa Burfitt , Literackie, 2017

Historia Mademoiselle Oiseau,  Andrea de La Barre de Nanteuil, Lovisa Burfit
Wydawnictwo - Literacki
Data wydania - 10.05.2017
Liczba stron - 144
Kategoria - lit. dziecięca
Moja ocena - 7/10 - bardzo dobraPolecam w szczególności:
- dzieciom
- młodszej młodzieży
- dorosłym z silnym dzieckiem w sobie
- ceniącym piękne rysunki

„Nie oceniaj po okładce” znacie to? Na mnie to nie działa. Niestety jak widzę piękną okładkę, nie mogę się powstrzymać… Na szczęście w przypadku publikacji „Historia Mademoiselle Oiseau”, piękna okładka idealnie okrywa cudownie magiczne wnętrze. Książkę dwóch mieszkających we Francji autorek czyta się i ogląda z niezwykłą przyjemnością. Wydana w dużym formacie, tworzy niejako album, który można przeglądać bez końca. 


  Bohaterką książki jest mieszkająca w centrum Paryża Mademoiselle Olseau. Kobieta zamieszkuje na szóstym piętrze zabytkowej kamienicy. Olseau słucha Edith Piaf, jest bardzo kolorowa, wykwintna i nadspodziewanie energiczna. Na uwagę zasługuje też mieszkanie tej niezwykłej kobiety, pełne kotów, ptaków i roślin, ale również niedbale porozrzucanych bibelotów. Pokoje jej domu zdają się nie mieć końca i prowadzą do magicznego świata.Do tego niezwykłego miejsca trafia dziewięcioletnia, szara i pogrążona w smutku Isabella. Od tej pory życie dziewczynki zmienia się nie do poznania. Odbywa bowiem podróż nie tylko po pięknych uliczkach Paryża, ale przede wszystkim w głąb samej siebie i swoich uczuć. 


Opowieść urzeka od pierwszych stron i trudno się od niej oderwać. Warto sięgnąć po tą książkę, szczególnie z jakąś małą królewną u boku. :) To opowieść o poszukiwaniu kolorów i radości w życiu. Gorąco polecamZa egzemplarz do recenzji, serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackie :)