piątek, 13 października 2017

124/2017 Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł, Jocelyn K. Glei, Onepress

Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł, 
Jocelyn K. Glei, 
Wydawnictwo - Onepress
Liczba stron - 240
Rok wydania - 2015
kategoria - poradnik


"Czekanie na inspirację do pisania jest niczym czekanie na lotnisku na pociąg."


Kto z nas nie ma problemów z notorycznie brakującym czasem? Komu udaje się zrealizować wszystkie zadania z listy i mieć poczucie satysfakcji, że dzień spędziło się produktywnie i bez strat czasowych? Dla mnie jest to niezmiernie trudne, jednak od pewnego czasu szukam sposobu na to jak efektywnie, systematycznie i z zachowaniem umiaru układać sobie plan dnia i go skutecznie realizować. Jeśli jesteście na tym samym etapie życia i potrzebujecie wsparcia w zakresie zarządzania swoją codziennością, polecam Wam publikację "Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł".

Dla kogo jest ta książka? Przede wszystkim dla tych, którzy w swojej codzienności i zadaniach do wykonania zaczynają się gubić, a w szczególności dla tych którzy są już w tych zadaniach zagubieni totalnie. Poza tym jest to ciekawa propozycja dla twórców, osób pracujących w domu, blogerów.  Myślę jednak, że każdemu przyda się wiedza z zakresu zarządzania czasem.

Co znajdziemy w książce? Sporo standardowych rad, z którymi miałam już możliwość zapoznania się na różnych zawodowych szkoleniach jak:
- wykonywanie najważniejszych zadań w pierwszej kolejności,
- wykonywanie zadań systematycznie
- opracowanie stałego planu dnia.

Autorzy książki kładą jednak duży nacisk na poświęcenie czasu na regenerację i zachowanie przestrzeni na samotność. Publikacja zawiera też sporo rad na temat tego, jak skupić się na zadaniu, gdy ze wszystkich stron jesteśmy atakowani rozproszeniami, jak wyeliminować z siebie wielozadaniowość i nauczyć się tworzyć wśród chaosu, ale również sposoby na opanowanie narzędzi, które mogą nam pomóc lub zaszkodzić w pracy. W publikacji znajdziemy inspiracje jak wykorzystać media społecznościowe, jak świadomie korzystać z komputera, bez straty czasu. 

Rozmówcami i co za tym idzie współautorami książki są między innymi: Mak Mcguinness - trener pracy twórczej, Gretchen Rubin - autorka książek "Projekt szczęście" oraz "Projekt dom" a także Leo Babauta - autor bloga i książek o prostocie i minimalizmie. Każdy rozdział kończy się podsumowaniem "Kluczowe informacje na wynos", do których myślę jeszcze będę powracała.

Polecam. Mi udało się wyciągnąć kilka ciekawych informacji z tej lektury.

Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję wydawnictwu Onepress (Grupa Wydawnicza Helion)