Przejdź do głównej zawartości

Kryminalne przypadki Matyldy, Bożena Mazalik, Zysk i s-ka, 2019Po serii dość mocno trzymających w napięciu lub silnie chwytających za serce powieści, postanowiłam sięgnąć po książkę z pięknie wydaną, wiosenną i kobiecą okładką. Miało być kryminalnie, miało być romantycznie i miało być śmiesznie. Czy było? Raczej nie do końca :(. Tym bardziej mi przykro, bo naprawdę nastawiłam się na ciekawą lekturę, lekką a jednak z przytupem.


Matylda zostaje porzucona przed ołtarzem. Po ucieczce z kościoła dostaje dość niepodziewaną propozycję by zaopiekować się pod nieobecność właściciela, jego posiadłością - Sarnim Dworem. Co skrywają ponure, grube mury niczym z rodziny Adamsów? Matyldę coraz bardziej niepokoją bowiem dziwne odgłosy, trzeszczenie schodów, tajemnicze stukanie. Kobieta miała oddać się twórczemu malowaniu i celebrować samotność, jednak w stajni odnajduje zwłoki parobka i co za tym idzie pakuje się w sam środek śledztwa. Na domiar złego jej przyjaciółka ląduje w szpitalu, Matyldę odwiedza nielubiana znajoma a policjant prowadzący śledztwo to arogant i zdaje się ją podejrzewać o zbrodnię. Brzmi fantastycznie prawda?


Sama więc nie wiem, co poszło nie tak. Może miałam w stosunku do tej książki zbyt duże wymagania? Uważam, że jest to dobra powieść, którą czyta się szybko i dość przyjemnie. Taka powieść na jeden do dwóch wieczorów. Minusem jest to, że mimo obietnic, nie uśmiałam się i nie poczułam dreszczyku emocji.


Czy polecam? Tak. To ciekawa pozycja na niedzielne leniwe popołudnie w parku, nad rzeką i jako odskocznia od cięższych książek. Ja po prostu spodziewałam się jednak trochę czegoś innego.
************************************


Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję wydawcy – Wydawnictwu Zysk i s-ka.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Hanka. Pierwsza powieść o Ordonce, Katarzyna Droga, Znak Literanova, 2019

Szklany las, Cynthia Swanson, Kobiece, 2019

Niebieski autobus, Barbara Kosmowska, Literatura, 2019

Miliarder, Sławek Michorzewski, Oficyna 4eM, 2019

Ada, stażniczka skarbu, Sześć palców Wareńczyka, Grażyna Bąkiewicz, Literatura, 2019

I co o mnie powiesz?, Holly Bourne, Zyska i s-ka, 2019