Przejdź do głównej zawartości

Co o mnie wiesz? Megan Miranda, Znak, 2019
„Czasem marzyłam, by jakimś niegodziwy haker zainfekował cały Internet i wymazał zeń wszystkie informacje, żebym mogła wrócić do tego, co było niegdyś. I być Leah Stevens, którą planowałam być.”


Leah po tym jak została zmuszona by odejść z pracy i wszystko zostawić, przeprowadza się do niewielkiego, ustronnego miasteczka. Tam zaczyna życie niemal od nowa. Podejmuje pracę w szkole i dzieli mieszkanie, ze swoją dawną współlokatorką Emmą. Pewnego dnia spokój Leah zostaje zburzony. David Cobb, który prześladował dziewczynę, zostaje oskarżony o napaść na Bethany – kobietę zdumiewająco podobną do Leah. Do tego jej współlokatorka znika bez śladu i to dosłownie. W mieszkaniu nie ma bowiem żadnych dokumentów na jej nazwisko. Nie ma nawet jednej fotografii. Wydaje się, że Emma zrobiła wszystko, by nikt niepowołany nie mógł jej namierzyć. O ile w ogóle Emma istnieje… Czy napaść na Bethany i zaginięcie Emmy może coś łączyć? Co do ukrycia ma Leah, o czym nie chce powiedzieć badającemu sprawę policjantowi? Jedno jest pewne, Leah zdecydowanie powinna uważać, kogo obdarza zaufaniem.


„Co o mnie wiesz?” to historia zagadkowa, intrygująca, z głęboką mroczną tajemnicą. Lektura tej książki trzyma w napięciu niemal od pierwszej aż po ostatnią stronę. Autorka niezwykle skutecznie wodzi swoich czytelników za nos. Podobał mi się również niezwykły i dość klaustrofobiczny klimat powieści – pełny tajemnic i podsycany lękiem głównej bohaterki.


Czytanie tej książki sprawiło mi sporo przyjemności i zdecydowanie zachęciło do poznania innych powieści tej autorki, bo do tej pory nie miałam okazji po nie sięgnąć. Co prawda zakończenie mnie zawiodło. Miałam wrażenie, że przez całą powieść autorka budowała napięcie, które mocno wyhamowało tuz przed finałem… Mimo to „Co o mnie wiesz?” to naprawdę dobry i intrygujący thriller. Idealny na deszczowe popołudnia, które nastały…  „Co o mnie wiesz?” to zdecydowanie lektura warta Waszej uwagi. Polecam.


Za udostępnienie egzemplarza do recenzji, serdecznie dziękuję wydawcy – wydawnictwu Znak.

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Hanka. Pierwsza powieść o Ordonce, Katarzyna Droga, Znak Literanova, 2019

Szklany las, Cynthia Swanson, Kobiece, 2019

Niebieski autobus, Barbara Kosmowska, Literatura, 2019

Miliarder, Sławek Michorzewski, Oficyna 4eM, 2019

Ada, stażniczka skarbu, Sześć palców Wareńczyka, Grażyna Bąkiewicz, Literatura, 2019

I co o mnie powiesz?, Holly Bourne, Zyska i s-ka, 2019